تاکید بانک مرکزی بر محدودیت مالکیت سهامداران بانک ها بر دارایی های ثابت - سلام بازار
 درباره ما   |  ارسال خبر   |  تماس   |  RSS   |  نسخه موبایل   |  آرشیو   |  پیوندها  
  صفحه اول     اقتصاد     طلا و ارز     بانک و بیمه     بازرگانی     صنعت     تجارت     بورس     مسکن     فناوری     اخبار استخدامی   سه شنبه، 11 شهریور 1393 - 06:55   
  تازه ترین اخبار:اختلاف نظر کارشناسان درباره روند قیمت طلا در هفته جاری     دردسرهای مصوبه جدید شورای پول و اعتبار     قیمت دلار آزاد+نرخ کلیه ارزهای رایج بازار امروز 8 شهریور     زمین 440 متری، 5 کیلومتری چالوس (هچیرود) فوری فروشی     زمین 1500 متری، نزدیک نمک آبرود (اکبرآباد)     اعلام فهرست جدید شرکت های تحریم شده ایران توسط آمریکا     قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال+جدول      قیمت روز تبلت‌های محبوب سامسونگ +جدول      قیمت انواع ناودانی +جدول      جزییات جدید از جاسوسی چینی‌ها در صنعت نفت ایران      تجهیزات پزشکی وارداتی ارزان شد      جدیدترین قیمت انواع پراید صفر +جدول      بررسی حذف دلار از مبادلات تجاری ایران و روسیه     قیمت انواع تریلر دربازار +جدول      مظنه‌گران‌وارزان‌ترین املاک شهر ‌تهران؟+جدول 8 شهریور     تشریح معافیت‌های جدید مالیاتی حقوق بگیران     فروش یا رهن و اجاره تک واحدی 105 متر نوساز (تهران-فرشته)     تردیدها به آینده سکه     اولتیماتوم د‌وم به بانک‌ها      آخرین وضعیت وام ۸۰ میلیونی مسکن     اینترنت پرسرعت تلفن‌همراه بالاخره همگانی شد‌      نوبخت: قطعا یارانه «خارج‌نشینان» قطع می‌شود      صرافی‌ها در پیچ و خم قوانین بانک مرکزی     پنجمین دور تحریم‌های ضدایرانی پس از توافق ژنو     کاهش نرخ 21 ارز دولتی در اولین روز هفته     نرخ‌های دلخواهی که سکه فروشان اعمال می‌کنند!     فروش L90 آخر 89     قیمت خودروهای وارداتی امروز 6 شهریور     قیمت خودروهای داخلی امروز 6 شهریور     پارکینگ در آپارتمان‌های تهران چقدر می‌ارزد؟        
نرخ طلا و ارزدلار آزادیورو آزاددرهم امارات آزادانس جهانی به دلارمثقال طلا در بازارگرم طلای 18 در بازارسکه بهار آزادیسکه امامیسکه نیمسکه ربعسکه گرمی
   آخرین مطالب  
  اختلاف نظر کارشناسان درباره روند قیمت طلا در هفته جاری
  دردسرهای مصوبه جدید شورای پول و اعتبار
  قیمت دلار آزاد+نرخ کلیه ارزهای رایج بازار امروز 8 شهریور
  زمین 440 متری، 5 کیلومتری چالوس (هچیرود) فوری فروشی
  زمین 1500 متری، نزدیک نمک آبرود (اکبرآباد)
  قیمت انواع دستگاه گیرنده دیجیتال+جدول
  اعلام فهرست جدید شرکت های تحریم شده ایران توسط آمریکا
  قیمت روز تبلت‌های محبوب سامسونگ +جدول
  قیمت انواع ناودانی +جدول
  تجهیزات پزشکی وارداتی ارزان شد
  جزییات جدید از جاسوسی چینی‌ها در صنعت نفت ایران
  جدیدترین قیمت انواع پراید صفر +جدول
  قیمت انواع تریلر دربازار +جدول
  بررسی حذف دلار از مبادلات تجاری ایران و روسیه
  مظنه‌گران‌وارزان‌ترین املاک شهر ‌تهران؟+جدول 8 شهریور
  تشریح معافیت‌های جدید مالیاتی حقوق بگیران
  فروش یا رهن و اجاره تک واحدی 105 متر نوساز (تهران-فرشته)
  تردیدها به آینده سکه
  اولتیماتوم د‌وم به بانک‌ها
  آخرین وضعیت وام ۸۰ میلیونی مسکن
  اینترنت پرسرعت تلفن‌همراه بالاخره همگانی شد‌
  نوبخت: قطعا یارانه «خارج‌نشینان» قطع می‌شود
  صرافی‌ها در پیچ و خم قوانین بانک مرکزی
  پنجمین دور تحریم‌های ضدایرانی پس از توافق ژنو
  کاهش نرخ 21 ارز دولتی در اولین روز هفته
  نرخ‌های دلخواهی که سکه فروشان اعمال می‌کنند!
  فروش L90 آخر 89
  قیمت خودروهای وارداتی امروز 6 شهریور
  قیمت خودروهای داخلی امروز 6 شهریور
  پارکینگ در آپارتمان‌های تهران چقدر می‌ارزد؟
  وام جدید خرید مسکن با اقساط زیر یک میلیون تومان
  گام ۴۶۳تومانی برای تک‌نرخی‌شدن دلار
  «آتی سکه» با نوسان دست و پنجه نرم می‌کند
  8 نکته خواندنی درباره «ریال»
  پیمان مدیریت، مجری کلیه امور ساختمانی با 15 سال دارای کارت مجری گری با مهندسین مجرب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 6507پنجشنبه، 15 فروردین 1392 - 19:27
به میزان 30درصد انجام پذیرفت:
تاکید بانک مرکزی بر محدودیت مالکیت سهامداران بانک ها بر دارایی های ثابت
بانک‌ها مکلف شدند نسبت مانده خالص دارایی‌های ثابت به حقوق صاحبان سهام پس از کسر سود انباشته و سود قطعی نشده را ظرف مدت یک سال از 70 به 30 درصد کاهش دهند.
  
بانک‌ها مکلف شدند نسبت مانده خالص دارایی‌های ثابت به حقوق صاحبان سهام پس از کسر سود انباشته و سود قطعی نشده را ظرف مدت یک سال از 70 به 30 درصد کاهش دهند.
  

به گزارش  پولی مالی بانک مرکزی ج.ا.ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد:بانک‌ها مکلف هستند نسبت مانده خالص دارایی‌های ثابت به حقوق صاحبان سهام را پس از کسر سود انباشته و سود قطعی نشده ظرف مدت یک سال از 70 به 30 درصد کاهش دهند.

در این بخشنامه مزبور آمده است: به موجب بند (و) ماده (30) قانون پولی و بانکی کشور، ایجاد یا تعطیل شبعه، باجه یا نمایندگی بانک‌ها در داخل یا خارج کشور، طبق آیین‌نامه‌ای خواهد بود که به تصویب شورای پول و اعتبار می‌رسد. بر همین اساس "آیین‌نامه ایجاد یا تعطیل واحدهای بانکی در داخل کشور" تهیه و در سیصد و ششمین جلسه مورخ 6 اسفندماه 1353 شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.لذا تاکنون نحوه تأسیس، تغییر محل، عملیات قابل انجام در شعبه یا باجه و اموری از این قبیل با رعایت ضوابط مقرر در این آیین‌نامه صورت می‌پذیرفت. با عنایت به تغییرات چشمگیر و روزافزون صنعت بانکداری از جمله ظهور و گسترش بانکداری الکترونیک، بازنگری در آیین‌نامه موصوف مطابق با شرایط کنونی امری لازم و ضروری بود.

بانک مرکزی خاطر نشان کرده است: نسخه جدید آیین‌نامه مزبور، با هدف ساماندهی به فرایند ایجاد یا تعطیلی شعبه و یا باجه تهیه و در یک‌هزار و یکصد و چهل و چهارمین جلسه مورخ 1391.5.10شورای پول و اعتبار به تصویب رسید که به پیوست ایفاد می‌گردد. براساس این مصوبه، آیین‌نامه موصوف از ابتدای سال 1392 برای شبکه بانکی کشور لازم‌الاجراء می‌باشد.
در اطلاعیه بانک مرکزی تاکید شده است:یکی از اصلی‌ترین وظایف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، حفاظت و صیانت از منافع سپرده‌گذاران است. از سویی فلسفه وجودی مؤسسات اعتباری، واسطه‌گری وجوه می‌باشد. ایفای هر چه مؤثرتر و کاراتر این رسالت در گرو آن است که مؤسسه اعتباری منابع مالی لازم برای راه‌اندازی و ادامه فعالیت مؤسسه اعتباری را صرفاً از محل منابع مالکان تأمین نموده و منابع سپرده‌گذاران را در این فرایند دخیل ننماید. از این رو، شورای پول و اعتبار ردیف (1) از بند (1) یک‌هزار و یکصد و بیستمین جلسه مورخ 20 دی‌ماه 1389 (ابلاغ شده طی بخشنامه شماره 89.257248مورخ 21 بهمن‌ماه 1389) خود، با موضوع تعیین نسبت «مانده خالص دارایی‌های ثابت به علاوه وثایق تملیکی به حقوق صاحبان سهام پس از کسر سود انباشته و سود قطعی نشده» به میزان هفتاد درصد (%70) را به شرح زیر اصلاح نمود:
"نسبت مانده خالص دارایی‌های ثابت به حقوق صاحبان سهام پس از کسر سود انباشته و سود قطعی نشده" از 70 به 30 درصد کاهش یابد و بانک‌ها موظفند ظرف مدت یک سال نسبت به اجرای مصوبه مذکور اقدام نمایند.
مزید استحضار خاطرنشان می‌گردد: "مانده خالص دارایی‌های ثابت" شامل اقلام اجاره‌های سرمایه‌ای از جمله اموال غیرمنقول خریداری‌شده از طریق تسهیلات اجاره به شرط تملیک نیز می‌باشند. به علاوه آنکه براساس مصوبه اخیرالذکر دوره گذار مصوبه اخیرالذکر به مدت یک سال از تاریخ صدور این بخشنامه تعیین گردیده و بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظفند ظرف این مدت وضعیت خود را با حد مزبور تطبیق دهند. مؤکداً یادآور می‌گردد، سایر ردیف‌های مندرج در بخشنامه اخیرالذکر کماکان به قوت خود باقی است.
   
  

اشتراک گذاری اخبار سلام بازار در دیگ   فیسبوک   توییتر   گوگل   Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
 کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  
 
   بازار طلا و ارز  
   قیمت روز خودرو  
 
   قیمت جهانی طلا  
   قیمت فراورده های نفتی  
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
info@salambazar.ir
پشتیبانی توسط: گروه نرم افزاری فکا
Hosted By Day